Masáže a telové zábaly

Príďte sa zrelaxovať, zastaviť na chvíľu čas a omladnúť do RELAX štúdia v Ružomberku.

Prečo ísť na masáž?

Masáž je najstarší a najjednoduchší spôsob liečby. Uvoľňuje svalové napätie, zvyšuje energetickú hladinu a pomáha pri regenerácii. Pri masáži dochádza k odplavovaniu škodlivých látok, stimuluje sa krvný obeh, posilňuje imunitný systém a navodzuje pocit pohody. Pri masáži sa do krvného obehu uvoľňuje väčšie množstvo chemických látok. Napríklad endorfíny, ktoré sú typu morfia a tým zmierňujú bolesť. Encefalín pôsobí euforicky, je to látka „blaženosti“.

Je vynikajúcou prevenciou a spôsobom, ako udržať človeka v dobrej kondícii. Pri masáži sa priamym dotykom prstov uvoľní stuhnuté svalstvo a prekrví pokožka, používajú sa pritom rôzne masážne oleje, emulzie, vonné oleje.

Z rôznych druhov masáže vyplýva, že každá má iný účinok. Pomalá masáž s jemným tlakom má upokojujúce účinky, naproti tomu masáž rýchla pôsobí dráždivo a povzbudivo. Ide hlavne o výber hmatov, ich počet opakovaní, frekvenciu a tlak, ktoré dokážu stimulovať či uvoľňovať svaly, zlepšovať krvný a lymfatický obeh.

Masáž spojená s aromaterapiou má celý rad priaznivých liečivých účinkov. Najviac citeľný účinok má masáž na stuhnuté svalstvo. Masáž pôsobí aj na nervovú sústavu, ovplyvňuje aj hormonálnu sústavu. Počas masáže sa vo väčšom množstve do tela vylučujú hormóny , ktoré pôsobia na funkciu mnohých orgánových systémov.

 

Čo by ste mali vedieť, ak idete prvýkrát na masáž?

  1. Po masáži je vhodné piť veľa tekutín, aby sa telo rýchlejšie zbavilo toxínov, ktoré sú v tele a ešte aspoň polhodinku v pokoji poležať alebo posedieť.
  2. Každý druh masáže má určité kontraindikácie (stavy kedy sa neodporúča daný druh masáže vykonávať). Keď sa na masáž necítite, radšej ju odvolajte.
  3. Polhodinu pred masážou sa neodporúča jesť ťažké jedlá.
  4. Tesne pred masážou sa môžete osprchovať – svoje telo tak prekrvíte, uvoľníte a dokonale ho tak pripravíte na masáž. Masážne oleje sa lepšie vstrebajú a Vy sa budete po masáži cítiť sviežejšie.
  5. Vhodné je odložiť všetky predmety, ktoré by pri masáži mohli prekážať, ako napríklad hodinky, retiazky, prstene…

Aké masáže ponúkame?

Špeciálna 30 minútová masáž v stoličke, pri ktorej sa nemusíte vyzliekať. Počas pohodlného sedenia v masážnej stoličke Vám uvoľníme napätie v oblasti ramien, krku, hlavy, chrbta a rúk.

Pomocou hmatov, vláčnych ťahov a hnietenia sa uvoľnia napäté svaly, prekrví sa a omladne koža, ustúpi bolesť, ukľudnia sa nervy a zregenerujú sa svaly, čo spôsobí celkové zlepšenie výkonnosti. Masáž je vykonávaná priamo rukami s liečebným alebo preventívnym pôsobením.

Je to jemná terapia, pomocou ktorej sú kĺby a stavce bezpečne a presne uvedené do správnych polôh a vyrovnáva sa celková statika. Deje sa tak dynamicky za účasti masírovaného, prirodzeným a uvoľňujúcim pohybom.

Ide o energeticko-manuálnu masáž v oblasti chrbtice. Uvoľňuje telesné i psychické blokády. Regeneruje medzistavcové platničky.

Je ideálna na detoxikáciu tela. Na chrbát sa nanáša jemná vrstva medu, ktorá sa pomalými pohybmi vmasíruje do podkožia a tým absorbuje z tela toxické látky.

Je starobylá liečebná terapia amerických indiánov pomocou striedania horúcich a a studených kameňov. Masáž vynikajúco odbúrava stres, obnovuje psychickú rovnováhu, prekrvuje celé telo, pomáha odplaviť škodlivé látky, posilňuje imunitný systém, zlepšuje metabolizmus a uvoľňuje svalové kŕče. Pomáha tiež odstrániť problémy s nespavosťou, bolesti hlavy a chrbta. Je to veľmi príjemný zážitok.

Športová masáž je veľmi podobná klasickej masáži, je však prispôsobená špeciálne pre športovcov a osoby, ktoré podávajú zložitejšie fyzické výkony. Od klasickej masáže sa líši najmä v rytme a intenzite masážnych hmatov. Slúži v prvom rade na zvýšenie kondície a uvoľnenie po náročnej fyzickej záťaži. Zároveň je vynikajúcou voľbou z hľadiska prevencie pri úrazoch. A čo je veľmi dôležité, nemalou mierou vplýva na naše psychické rozpoloženie, a tým na podané výkony.

Je to jemná masáž lymfatického systému s účinkom rýchleho odplavenia látok spôsobujúcich únavu, toxických a odpadových látok z medzibunkových priestorov a buniek kože, podkožia a horných vrstiev svalov. Táto špecifická masáž má vysokú účinnosť a je veľmi príjemná. Podporuje odtok prebytočnej tekutiny z tkanív. Účinná je pri opuchoch dolných aj horných končatín, očí, očných váčkov, pomáha vyhladiť aj čerstvé jazvy. Blahodárne pôsobí na odbúranie metabolitov a urýchľuje regeneráciu celého organizmu.

Zoštíhluje, odbúrava celulitídu, odstraňuje obehové poruchy, pomáhá pri bolestiach kĺbov, kostí a svalov, zlepšuje hydratáciu pokožky pred letným obdobím, spomaľuje starnutie kože a zlepšuje detoxikáciu organizmu. Pôsobí ako relaxačná a protistresová terapia.

Stimuláciou a tlakom na reflexné zóny na chodidlách sa dostavuje pocit absolútneho uvolnenia a osvieženia. Pri únave sa po jej aplikácii okamžite dostaví povzbudzujúci účinok.

Je starobylá liečebná terapia amerických indiánov pomocou striedania horúcich a a studených kameňov. Masáž vynikajúco odbúrava stres, obnovuje psychickú rovnováhu, prekrvuje celé telo, pomáha odplaviť škodlivé látky, posilňuje imunitný systém, zlepšuje metabolizmus a uvoľňuje svalové kŕče. Pomáha tiež odstrániť problémy s nespavosťou, bolesti hlavy a chrbta. Je to veľmi príjemný zážitok.

Výborne uvoľní a je vhodná najmä pri bolestiach chrbta, hlavy a celého tela, ktoré vznikli v dôsledku každodenného preťaženia a stresov. Masáž chrbta a nôh pomocou relaxačného oleja plus reflexná masáž chodidiel a rúk pôsobí liečivo a odstraňuje aj dlhotrvajúce problémy.

Osvedčená metóda liečby, prikladaním sklenených baniek na telo.

Modelačný komplex a hormóny štastia: Model shine je skutočný klenot medzi kozmetickými wellness ošetreniami. Vznikol spojením výťažkov z diamantu, hematitu a jantáru. Luxusné drahokamy – technológia mikrovrstiev a modelačný komplex – fytoendorfínou hrajú klúčovú úlohu v novom ošetrení wellness BIOLANE.

Prevádza sa v sede alebo v uvoľňujúcej polohe ležmo Veľmi jemná masáž zameraná hlavne na oblasť šije ramien, ale aj na oblasť drieku a krížov. Uvoľňuje napätie spôsobené počas tehotenstva a dokonale zrelaxuje budúcu mamičku.

Fotogaléria

Cenník

Masáže

Názov službyTrvanieCena 
Japonská masáž 30 minút 25,00 € Objednať Darčekový poukaz
Klasická masáž 30 minút 25,00 € Objednať Darčekový poukaz
60 minút 35,00 € Objednať Darčekový poukaz
Športová masáž 45 minút 30,00 € Objednať Darčekový poukaz
Dornova metóda 45 minút 30,00 € Objednať Darčekový poukaz
Breussova masáž 45 minút 30,00 € Objednať Darčekový poukaz
Bankovanie 45 minút 30,00 € Objednať Darčekový poukaz
Lymfodrenážna masáž manuálna 45 minút 30,00 € Objednať Darčekový poukaz
90 minút 40,00 € Objednať Darčekový poukaz
Prístrojová lymfodrenážna masáž 60 minút 15,00 € Objednať Darčekový poukaz
Reflexná masáž chodidiel 30 minút 25,00 € Objednať Darčekový poukaz
Aromatická masáž 45 minút 30,00 € Objednať Darčekový poukaz
Medová masáž 45 minút 30,00 € Objednať Darčekový poukaz
Masáž lávovými kameňmi 45 minút 30,00 € Objednať Darčekový poukaz
90 minút 40,00 € Objednať Darčekový poukaz
Relaxačná masáž 45 minút 30,00 € Objednať Darčekový poukaz
90 minút 40,00 € Objednať Darčekový poukaz
Masáž pre tehotné 45 minút 30,00 € Objednať Darčekový poukaz
90 minút 40,00 € Objednať Darčekový poukaz
Bambusová masáž 45 minút 30,00 € Objednať Darčekový poukaz
90 minút

40,00 €

Objednať Darčekový poukaz
Ayurvédska masáž 120 minút 50,00 € Objednať Darčekový poukaz
Dornova metóda 45 minút 30,00 € Objednať Darčekový poukaz
Bruesova metóda 45 minút 30,00 € Objednať Darčekový poukaz

 

Telové zábaly

Názov službyTrvanie doCena 
Anticelulitídny zábal  20 minút 5,00 € Objednať Darčekový poukaz
Škoricový zábal  20 minút 5,00 € Objednať Darčekový poukaz
Rašelinový zábal  20 minút 5,00 € Objednať Darčekový poukaz
Termo zábal  20 minút 4,00 € Objednať Darčekový poukaz
Medový zábal  20 minút 5,00 € Objednať Darčekový poukaz
Pomarančový zábal  20 minút 5,00 € Objednať Darčekový poukaz
Levanduľový zábal  20 minút 5,00 € Objednať Darčekový poukaz
Čokoládový zábal  20 minút 5,00 € Objednať Darčekový poukaz
Parafango zábal – proticelulitidový zábal stehná  20 minút 10,00 € Objednať Darčekový poukaz
Parafango zábal – proticelulitidový zábal brucho  20 minút 5,00 € Objednať Darčekový poukaz
Parafango zábal – proticelulitidový zábal brucho, boky, stehná  40 minút 15,00 € Objednať Darčekový poukaz
Parafínový zábal na ruky  20 minút 5,00 € Objednať Darčekový poukaz

 

RELAX štúdio

+ 421 904 255 246

info@relax-studio.sk

Hurbanova 5, Ružomberok

Sledujte nás

Otváracie hodiny

pondelok - piatok 8:00 - 18:00 
sobota  na objednávku
mimo otváracích hodín po dohode