Maderoterapia tela

Maderoterapia alebo terapia drevom je druh masáže, ktorý vznikol v Kolumbii a spočíva v aplikácii špeciálnych valčekov vyrobených z prírodného dreva. Terapia je určená na odstránenie celulitídy, účinná je však aj pri odstraňovaní bolesti chrbtice a celkovej detoxikácii.

Maderoterapia je 100% prírodná a hypoalergénna. Každý drevený valec či zvon má špecifický tvar, a teda rôzne využitie. Masáž valčekmi predpokladá použitie iba výlučne prírodných materiálov. Masáž valčekmi stimuluje vylučovanie vody a odbúravanie tukov a spôsobuje efekt chudnutia.

Masáž tiež stimuluje lymfatický systém, ktorého funkcia v našom tele je vylučovanie toxických látok. Nezdravé životné návyky, nekvalitné stravovanie a nedostatočný pohyb spôsobujú únavu lymfatického systému, čím toxické látky zostávajú v tele. Toxickými látkami rozumieme nielen látky, ktoré sú škodlivé a zdraviu nebezpečné, ale tiež zvyšky tukov, cukrov či aditív z jedla, ktoré v našom tele vytvárajú tukové vrstvy podobajúce sa pomarančovej kôre, teda celulitídu. V boji proti tomuto kozmetickému strašiaku je práve stimulovanie lymfatického systému mimoriadne dôležité. Rytmickými pohybmi sa za pomoci valčekov premasíruje prietok lymfy a tým sa prebúdza a naštartuje metabolizmus, ktorý následne dokáže škodlivé látky z tela vylúčiť.

Madeoterapia

Pri procedúre sa okrem drevených valčekov využíva aj špeciálny madero olej (anticelulitídny olej). Madero olej spolu s valčekmi stimuluje cirkuláciu a v podkožnom tkanive podnecuje zrýchlenie metabolizmu, spaľovanie tukových vrstiev, zmenšenie opuchov a zabraňuje zadržovaniu vody v tkanive. Týmto spôsobom sa tkanivo zbavuje toxických látok, a tak prichádza k spevňovaniu pokožky, chudnutiu a formovaniu tela. Vďaka vitamínu E a kombináciou prírodných, bylinných olejov, madero oleje chránia a udržiavajú pružnú a zdravú pokožku tela. 

Jedna procedúra trvá približne 60 minút, vhodná dĺžka ošetrenia je však pri každom človeku individuálna, vzhľadom na rozdiely v type a tvare postavy. Pre zlepšený efekt sa doporučuje aspoň 5 opakovaní terapie.

Maderoterapia tváre

Tento druh masáže je založený na podobnom princípe ako maderoterapie tela. Hovoríme aj o omladzujúcej procedúre, pri ktorej sa prekrví pokožka tváre, zvýši sa elasticita pokožky, zvýši sa tvorba kolagénu, a to len za použitia masážnych valčekov. Maderoterapii tváre predchádza klasická tvárová masáž, čím sa pleť pripraví a prekrví. Následne sa zapoja do ošetrenia drevené valčeky.

Celá procedúra trvá maximálne 30 minút. 

Madeoterapia tváre

Efekty maderoterapie

Efekty, ktoré so sebou prináša maderoterapia:

  • menej viditeľná celulitída,
  • tvarovanie kontúr zadnej časti drieku, bokov, brucha, rúk či tváre,
  • spevnenie pokožky,
  • relaxovanie a odstraňovanie bolesti,
  • vylučovanie zvyškov vody z organizmu,
  • vylučovanie toxických látok z tela,
  • zrýchlený metabolizmus.

Odporúčania pre maderoterapiu

Na dosiahnutie lepších výsledkov sa odporúča vykonanie dvoch sérii v trvaní najmenej 10 procedúr

Keďže sa jedná o druh lymfatickej drenáže, po procedúre sa vyžaduje príjem veľkého množstva tekutín. Fyzická aktivita je žiadúca, musí byť však primeraná, no neodporúča sa hneď po procedúre. 

Fotogaléria

Cenník

Názov službyTrvanieCena 
Maderoterapia tela - 1 vstup 60 minút 35,00 € Objednať Darčekový poukaz
Maderoterapia tela - 5 vstupov 60 minút 150,00 € Objednať Darčekový poukaz
Maderoterapia tváre 30 minút 15,00 € Objednať Darčekový poukaz

 

RELAX štúdio

+ 421 904 255 246

info@relax-studio.sk

Hurbanova 5, Ružomberok

Sledujte nás

Otváracie hodiny

pondelok - piatok 8:00 - 18:00 
sobota  na objednávku
mimo otváracích hodín po dohode