Prírodný spôsob pedikúry

Procedúra v RELAX štúdiu má výhradne kozmetický charakter a ich účelom je  skrášlenie Vašich nôh (pedikúra, pealing nôh, mikromasáž)

Ak chcete mať nôžky ako novorodeniatko, zoznámte sa s posledným výkrikom pedikúry: kŕdľom vyhladovaných maličkých rybičiek. Nie je to žiadny žart, ale preverená prax, ktorej sa hovorí Dr Fish.

Pre dokonalý vzhľad nôh stačí ponoriť ich do nádoby plnej malých rybičiek, ktoré sa na ne vrhnú a odstránia všetku suchú alebo poškodenú pokožku, a to aj takú, ktorá je voľným okom neviditeľná.

Bezbolestný spôsob pedikúry a mikromasáže chodidiel rybičkami Garra rufa.

Vedeckými výskumami bolo dokázané a v praxi overené, že kúpeľ s rybičkami Garra rufa jemne zbavuje odumreté časti kože a súčasne prináša upokojujúci pocit z relaxácie a mikromasáže.
Relaxačný a liečebný kúpeľ s rybičkami Garra rufa, tiež známymi pod názvom Doktor rybka, sa postará o Vaše nohy a prinesie Vám príjemné uvoľnenie. Vaše nohy si ponoríte do príjemného kúpeľa plného rybích pomocníkov a necháte rybky pracovať za Vás, zatiaľ čo Vy sa môžete uvoľniť a zrelaxovať.

Prírodný 100% ekologický spôsob ako Vaše nohy zregenerovať, uvoľniť a dopriať nielen im, a​le aj mysli príjemný oddych, zatiaľ čo rybky jemným spôsobom odstraňujú odumretú pokožku. Kúpanie s rybkami je dotykom s prírodou, má upokojujúce účinky na psychiku a pôsobí ako príjemný relax.

Vzniká symbióza, pri ktorej my im poskytujeme potravu a ony nám za to pomáhajú liečiť.

 

Garra rufa – zázračné ryby

Kaprovité rybičky Garra Rufa rodu Ciprinidae, pochádzajúce z termálnych prameňov v tureckom Anatole blízkosti mesta Kangal, Teplé pramene oddávna lákali na kúpele a miestni obyvatelia si všimli blahodarného vplyvu kúpeľov na rôzne kožné neduhy. Značný podiel na liečivých účinkoch bol prisudzovaný práve rybám Garra Rufa, ktoré vylučujú sekrét s hojivými účinkami. Pretože toto ich extrémne životné prostredie je charakteristické výrazným nedostatkom vhodnej potravy, tak zrejme aj z tohto dôvodu si ryby našli ako zdroj doplnku potravy odumretú ľudskú kožu. Tieto poznatky neskôr stáli na počiatku založenia povestných horských kúpeľov na liečbu kožných chorôb.

Vyhladzovací efekt

Garra Rufa príjemným spôsobom pokožku vyhladí. Rybky inštinktívne vyhľadávajú choré časti pokožky. Je totiž mäkšia, dokážu ju tak ľahko odstrániť. Nájdu na tele postihnuté miesto a zhromaždia sa okolo neho, zostane po ňom biely fliačik. Za krátky čas sa však zacelí. Ryby nemajú zuby, odstraňovanie chorých častí pokožky pôsobí ako peeling.

Liečivé enzýmy

Kaprovité ryby sú nedravé a vyznačujú sa predovšetkým neozubenými čeľusťami. Tie sú vybavené iba jemnými štetinkami, vďaka ktorým rybky Garra Rufa bezbolestne obrusujú odumretú alebo narušenú kožu ľudí a ďalších živočíchov. Ústna dutina tohto druhu rýb navyše obsahuje zatiaľ bližšie nešpecifikované liečivé enzýmy. Jemne kyslý výlučok obrúsenú kožu dezinfikuje a podporuje obnovu a hojenie epidermis.

Rybky Garra Rufa

Ryba Garra Rufa pochádza z tureckého Kangal, ale nachádzajú sa aj v Sirií, Iráne a Iraku. Je to druh kaprovitej ryby, ktorá sa vo svojom prirodzenom prostredí živí fyto a zoo planktónom. Zdrojom potravy rybičiek Garra Rufa sú odumreté a poškodené kožné bunky. Tieto rybičky sú nedravé a vyznačujú sa predovšetkým svojou neozubenou čelusťou, teda nemôže dôjsť k poškodeniu kože. Svojou čeľusťou bezbolestne obrusujú odumretú alebo narušenú ľudskú kožu. Pri ohryzovaní vylučuje sekrét, ktorý prispieva k ukľudneniu ohryzovaného miesta. Žijú v prostredí s teplotou vody až do 37 stupňov Celzia.

Účinky procedúry

  • Peeling pokožky nôh
  • Odstránenie suchej a odumretej pokožky, mozoľov a mikroorganizmov
  • Mikromasáž
  • Prekrvenie chodidiel
  • Stimulovanie akupunktúrnych bodov a nervového systému a tak uvoľniť telo a zmierniť únavu

Fotogaléria

Cenník

Názov službyTrvanieCena 
Bio pedikúra 15 minút 5,00 €  Objednať
Bio pedikúra 30 minút 10,00 €  Objednať
Bio pedikúra 60 minút 15,00 €  Objednať

 

RELAX štúdio

+ 421 904 255 246

info@relax-studio.sk

Hurbanova 5, Ružomberok

Sledujte nás

Otváracie hodiny

pondelok - piatok 8:00 - 18:00 
sobota  na objednávku
mimo otváracích hodín po dohode